Simpatizeri naše Udruge nagrađeni!

Objavljeno u Obavijesti

Čestitamo: naši simpatizeri Daniela Lučić i Mario Crvković su dobili priznanja povodom Dan Općine u Jelsi, 2020.god.

Daniela Lučić sa maltezerima, 2014.god. Daniela Lučić sa maltezerima, 2014.god. Foto: Vivian Grisogono

Daniela i Mario su ljubitelji i spasitelji životinja, te zaslužuju u potpunosti nagradu i zahvalnicu koje su dobili. Oni su imenovani među drugim ljudima koji su isto tako veliki doprinos dali našem društvu na Hvaru.

Mario Crvković raspoložen i po kiši! Foto: Vivian Grisogono

Kako piše Mirko Crnčević za Slobodnu Dalmaciju, 14.08.2020:

Anti Lončaru ‘Nagrada za životno djelo‘

Općina Jelsa je i ove godine u prigodi proslave Dana općine dodijelila javna priznanja za 2020. godinu i to kako slijedi: Ante Lončar – Nagrada za životno djelo (profesor-institucija, cijeli svoj život posvetio je radu s djecom, osobit pečat dao je u djelovanju Šahovskog kluba "Jelsa"); Ivica Đuzel, Daniela Lučić, Zvjezdana Čagalj i Natali Ann Lučić – Godišnje osobne nagrade (novinar, učiteljica, ravnateljica Dječjeg vrtića "Jelsa" i voditeljica Amaterskog pučkog kazališta "Dišpet" iz Zavale – svi kroz svoja profesionalna zanimanja daju nešto više od sebe lokalnoj zajednici u kojoj djeluju); udruga "TRIM" – Godišnja nagrada (daje doprinos održivom razvoju otoka, istakla se dijeljenjem zaštitnih maski tijekom koronakrize) te Mario Cvrković – Zahvalnica (Slavonski mornar s jelšanskom adresom, urešenim dostavnim vozilom podiže svečarsku i navijačku atmosferu, susretljiv je i spreman svakome pomoći).

Daniela i slijepi maltezer Čoro zastupaju na koncertu za pomoć životinja! Foto: Vivian Grisogono

Video sadržaj

Zbor sv. Cecilije zastupa na humanitarnom koncertu za pomoć životinja, 14.10.2018.
Nalazite se ovdje: Home obavijesti Simpatizeri naše Udruge nagrađeni!

Novosti: Ekologija.hr

 • Sat za planet Zemlju najveća je globalna volonterska akcija za očuvanje planeta, a obilježava se 28. ožujka gašenjem svjetla u 20.30 sati, priopćila je u srijedu Svjetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) pozivajući građane da se uključe u akciju. "Svjetska biološka raznolikost se smanjuje neviđenom i alarmantnom brzinom, a milijunu vrsta prijeti izumiranje, dok je planet na rubu globalnog zagrijavanja", upozorio je WWF.

 • Znate li što je glavna odlika interijera domova 21. stoljeća? Kombiniranje praktičnog, elegantnog i ekološki prihvatljivog stila, koji u rezultatu daju atraktivan dom uređen prema svim kriterijima njegovih ukućana, ali i okoliša koji diktira određena pravila.

 • Održivi turizam nije samo popularan trend. Održivi turizam postaje prioritet - ako ne i moralni imperativ - za sve čelne ljude tvrtki koje nude turističke smještaje.

 • Podržite nas i uključite se u našu akciju za ljepši, sigurniji i čišći grad! Pozivamo sve nastavnike, učenike, roditelje, građane i prijatelje škole da podrže našu akciju prikupljanja EE otpada! Pokažimo ekološku osvještenost i dokažimo da u skladu sa osobnom odgovornošću znamo i možemo aktivno djelovati u skladu s načelima održivog razvitka te u svojim kućanstvima i gradu živjeti u harmoniji s prirodom!

 • 4US Cesare Paciotti je ekološki osvještena casual linija za svakodnevni look. Kreirana je kao unisex linija, a s vremenom je postala suvremena, eko i fashion linija za nju i njega.

 • Eko turizam je grana turizma koja se sve više razvija i u čijem se smjeru temelji ključ napredovanja.

 • LED rasvjeta se svrstava među najpraktičnija rješenja kada je osvjetljenje prostora i javnih mjesta u pitanju, imajući na umu brojne pozitivne efekte korišćenja svjetiljki sa ovakvom tehnologijom.

 • Kako biti savjesan putni, naučite u ovom članku...

 • The European week of skills gained through the vocational education and training is a yearly campaign launched in 2016. It was created and its purpose still is to promote vocational education and training by organizing various activities and manifestations throughout entire Europe on local, regional and the National level. The campaign gathers providers of educational and skills training services, civil society organizations, national agencies, business associates, union and wider population with the main goal of highlighting the benefits of vocational education and training as well as presenting a wide range of possibilities in every European country.

 • U današnje vrijeme kada smo svi zabrinuti zbog visokih računa za grijanje i okoliš, mnogi se okreću potrazi za jeftinijim i obnovljivim izvorima energije. Jednostavna obnovljivost omogućuje jeftinu cijenu drvene biomase, a njezino korištenje dodatno potiču vrhunske ekološke karakteristike.

Novosti: Cybermed.hr

Novosti: Biologija.com

 • Počela je nova školska godina! Koliko ona god izazovna i neizvjesna bila, nadamo se da ?‡emo je provesti u što mirnijem i sigurnijem okruženju. Kao i proteklih 9 godina, školsku godinu 2020./21. ponovno prate naizbježne Biotekine STEM radionice koje se ove godine odvijaju uz mnogo novosti! Doznajte više!

 • Ve?‡ od najranijih razdoblja svojeg postojanja čovjek je koristio razne plodove prirode koje je sakupljao na kopnu za svoju ishranu. Uz kopnene, na meniju su se nalazili i vodeni organizmi, poput ribe i školjkaša. O tome svjedoče brojna arheološka nalazišta na kojima je prona?‘en i veliki broj ljuštura školjkaša i kostiju riba. 

   

 • Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 20. kolovoza 2020. donijela Uredbu o proglašavanju posebnih ornitoloških rezervata „Modro oko i jezero Desne", „Uš?‡e Neretve" i „Kuti".

 • Predsjedništvo Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU) na svojoj sjednici održanoj 27. svibnja 2020., potaknuto velikim intenzitetom recentnih klimatskih promjena i njihovim utjecajem na čovjeka i prirodu, donijelo je Izjavu o klimatskim promjenama koju prenosimo u cijelosti.