Simpatizeri naše Udruge nagrađeni!

Objavljeno u Obavijesti

Čestitamo: naši simpatizeri Daniela Lučić i Mario Crvković su dobili priznanja povodom Dan Općine u Jelsi, 2020.god.

Daniela Lučić sa maltezerima, 2014.god. Daniela Lučić sa maltezerima, 2014.god. Foto: Vivian Grisogono

Daniela i Mario su ljubitelji i spasitelji životinja, te zaslužuju u potpunosti nagradu i zahvalnicu koje su dobili. Oni su imenovani među drugim ljudima koji su isto tako veliki doprinos dali našem društvu na Hvaru.

Mario Crvković raspoložen i po kiši! Foto: Vivian Grisogono

Kako piše Mirko Crnčević za Slobodnu Dalmaciju, 14.08.2020:

Anti Lončaru ‘Nagrada za životno djelo‘

Općina Jelsa je i ove godine u prigodi proslave Dana općine dodijelila javna priznanja za 2020. godinu i to kako slijedi: Ante Lončar – Nagrada za životno djelo (profesor-institucija, cijeli svoj život posvetio je radu s djecom, osobit pečat dao je u djelovanju Šahovskog kluba "Jelsa"); Ivica Đuzel, Daniela Lučić, Zvjezdana Čagalj i Natali Ann Lučić – Godišnje osobne nagrade (novinar, učiteljica, ravnateljica Dječjeg vrtića "Jelsa" i voditeljica Amaterskog pučkog kazališta "Dišpet" iz Zavale – svi kroz svoja profesionalna zanimanja daju nešto više od sebe lokalnoj zajednici u kojoj djeluju); udruga "TRIM" – Godišnja nagrada (daje doprinos održivom razvoju otoka, istakla se dijeljenjem zaštitnih maski tijekom koronakrize) te Mario Cvrković – Zahvalnica (Slavonski mornar s jelšanskom adresom, urešenim dostavnim vozilom podiže svečarsku i navijačku atmosferu, susretljiv je i spreman svakome pomoći).

Daniela i slijepi maltezer Čoro zastupaju na koncertu za pomoć životinja! Foto: Vivian Grisogono

Video sadržaj

Zbor sv. Cecilije zastupa na humanitarnom koncertu za pomoć životinja, 14.10.2018.
Nalazite se ovdje: Home obavijesti Simpatizeri naše Udruge nagrađeni!

Novosti: Ekologija.hr

 • Onečišćenje zraka jedan je od najvećih problema s kojima se suočavaju veliki gradovi diljem svijeta. Loš kvalitet zraka može imati ozbiljne posljedice za naše zdravlje, kao i za okoliš.

 • Suvremeni svijet suočen je s izazovima gospodarenja ogromnim količinama otpada koji negativno utječu na okoliš, resurse i zdravlje ljudi. Kako bi se smanjio negativan utjecaj, ključno je da svako kućanstvo poduzme korake kako bi smanjilo količinu otpada koje stvara.

 • Suradnički tim vukovarske gimnazije u sastavu Gabriel Kršić, Lara Grlić, Lara Šijanović i Ema Stankoski Hrgović pod vodstvom mentora Sanje Pavlović Šijanović i Davora Šijanovića pobjednik je ovogodišnjeg kreativnog Junior Engineer Academy 2.0 natječaja. Za svoju su tehnološku viziju održivog grada pod nazivom „Vukovar – The Green Tech City of the Future“ osvojili titulu najboljeg projekta i studijski put za učenike i mentore u Njemačku.

 • Gimnazija Vukovar pokreće akciju prikupljanja dotrajalih i nepotrebnih EE uređaja.

 • Green Skills Award 2022 eTwinning projektu “The green changemakers”

 • Povodom Dana planeta Zemlje, sudionici međunarodnog eTwinning projekta „The green changemakers“ proveli su radionicu izrade platnenih vrećica od starih majica! Poruka koju su mladi eTwinneri poslali ovom aktivnošću je ujedno i savjet: iskoristite staru odjeću, odbacite plastične vrećice i zamijenite ih svojom homemade torbom i tako pridonesite stvaranju čišćeg i zdravijeg svijeta!

 • Brine li vas otapanje ledenjaka, izumiranje vrsta životinja i porast razine okeana i mora? Onda je vrijeme da se zapitate – što mogu učiniti? Takve male promjene u našem okolišu mogu značajno smanjiti zagađivanje i uveliko očuvati prirodu.

 • Kućanski uređaji predstavljaju neizostavni dio svakog domaćinstva. Ali kako ih pravilno koristiti? Kako da budu ekološki prihvatljivi? Ako želite da smanjite potrošnju električne energije ovih aparata i utjecaj na okoliš koji oni neizostavno imaju, onda je izbor pravilnog režima rada i način korištenja dobar početak.

 • This school year, the students of Gymnasium Vukovar took part in workshops: Lego robotics Education and LittleBits Education registered on the official map of the European week of skills acquired in Vocational Education and training.

 • Sat za planet Zemlju najveća je globalna volonterska akcija za očuvanje planeta, a obilježava se 28. ožujka gašenjem svjetla u 20.30 sati, priopćila je u srijedu Svjetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) pozivajući građane da se uključe u akciju. "Svjetska biološka raznolikost se smanjuje neviđenom i alarmantnom brzinom, a milijunu vrsta prijeti izumiranje, dok je planet na rubu globalnog zagrijavanja", upozorio je WWF.

Novosti: Cybermed.hr

Novosti: Biologija.com

 • Doba u kojem živimo obilježeno je sve bržim promjenama koje se name?‡u morskom okolišu, a gotovo za sve odgovorni su ljudi. Obalna zona Sredozemlja, pa tako i našeg Jadranskoga mora,  mjesto je na kojemu obitava više od polovice ukupnog stanovništva Mediterana te zbog toga ovo usko područje predstavlja i jedan od najugroženijih morskih okoliša.

 • U našem dijelu svijeta, koji zovemo zapadnim i smatramo razvijenim, prije samo 50 godina nisu sve žene imale pravo glasa na izborima, nisu imale jednak pristup obrazovanju, nisu mogle voditi države i nisu imale pristup visokim pozicijama u poslovnom svijetu.

 • Gotovo svi su upoznati s činjenicom kako oceani i mora prekrivaju više od 70 % površine Zemlje. Me?‘utim, nedovoljno je prepoznato kako su oceani, mora i obalna područja esencijalni dio Zemljinih ekosustava te kako o njima ovisi cijelo čovječanstvo, bilo na obali ili u dubokoj unutrašnjosti kontinenata! Zašto?

 • Ovaj cilj održivog razvoja odnosi se na ostvarivanje održive proizvodnje i potrošnje u čemu trenutačno ne uspijevamo jer je ekološki otisak koji ostavljamo i dalje ve?‡i od resursa koje imamo na raspolaganju. Dakle, potrebno je promijeniti načine na koji proizvodimo hranu, smanjiti bacanje hrane, pove?‡ati udjele obnovljive izvore energije u ukupnoj proizvodnji energije, pravilno gospodariti otpadom tijekom čitavog njegovog životnog ciklusa kako bi, me?‘u ostalim što manje utjecali na zaga?‘enje zraka, vode i tla.

 • Razvoj industrije i infrastrukture kao temelja za pove?‡anje životnog standarda za sve ljude, uz okolišno prihvatljiva rješenja te uključivanje novih tehnologija tema je cilja održivog razvoja koji se odnosi na okolišno prihvatljivu industrijalizaciju, kvalitetnu, pouzdanu, održivu i prilagodljivu infrastrukturu, a sve uz primjenu novih tehnologija, istraživanja i inovacija.